-
Опис
Функції системи
- Відображення інформації про хід процесу, на екрані сенсорної панелі, у вигляді мнемосхеми стану обладнання.
Якісна візуалізація технологічних операцій, котрі відбуваються, та індикація стану обладнання, котре приймає участь, допоможуть оператору швидко зорієнтуватися в поточній обстановці. Погодьтеся, наочна та інтерактивна мнемосхема надасть більше інформації ніж +100500 простих світлових індикаторів з банальною табличкою Увімк./Вимк.
- Автоматичне (за заданим алгоритмом) та дистанційне управління технологічним обладнанням.
Багато років процес сушіння зерна керувався операторами в ручному або напівавтоматичному режимах, орієнтуючись на температури зерна та агента сушіння. Проби, для вимірювання вологості зерна, відбиралися вручну. Сучасний рівень розвитку автоматизації дозволяє сушити зерно за заданою рецептурою, з мінімальним контролем з боку оператора, знімаючи показання з безлічі температурних датчиків і встановлених поточних вологомірів.
- Технологічна і аварійна сигналізації при зупинці або аварійному вимкненні обладнання.
Закон Мерфі – «Все, що може піти не так, піде не так».
Під час сушіння зерна, швидкість прийняття рішення може зберегти не одну тисячу умовних грошових знаків. Будь-яка несправність або позаштатна ситуація буде негайно відображена на операторській панелі управління, а при необхідності увагу приверне світлова та звукова сигналізація.
- Блокування увімкнення/вимкнення обладнання при порушенні технологічного процесу.
Людський фактор може призвести до колосальних збитків, будь то зіпсована партія зерна, або ж в гіршому із сценаріїв – охоплена полум’ям зерносушарка. Для запобігання таких подій, зерносушарки «ЛУБНИМАШ» мають повний набір алгоритмів, що попереджають або виключають негативні наслідки.
- Управління газовими пальниками та вентиляторами відповідно до технологічного регламенту.
Система автоматизації сама підбирає потрібні режими роботи газового пальника і вентилятора для підтримки оптимальної температури під заданий алгоритм сушіння. А також, бере активну участь у придушенні пилу при циклічному вивантаженні зерна, зменшуючи подачу палива на пальник і перекриваючи шахти руху повітря.
- Контроль рівня зерна в бункері над сушаркою.
Економічний ефект на шахтних зерносушарках досягається за рахунок безперервного зернового потоку. При частих зупинках та запусках витрачається багато енергії на прогрів нової партії зерна. А якщо оператор не помітить, що шахта заповнена тільки на половину, то велика частина нагрітого повітря, по шляху найменшого опору, «вилетить в трубу» і час сушіння збільшиться в рази. Автоматика повідомить про брак зерна або, в залежності від налаштувань контролера, увімкне автоматичне довантаження зерносушарки.
- Контроль температури сушильного агента.
Стабільність температури, нагрітого теплогенератором повітря, забезпечить рівномірне просушування зерна по всій зерновій шахті. При автоматичному підстроюванні температури, можна бути на 100% впевненим що, нагрів сушильного агента буде в заданих параметрах для обраної культури.
- Контроль вологості зерна на вході в сушку та на виході з неї.
Всесвіт не стоїть на місці. Те, що раніше вважалося нереальним, сьогодні стає нормою. Автоматизація зерносушарки сама, отримуючи інформацію із встановлених в зерновій шахті датчиків вологості, надасть оператору варіанти налаштувань для оптимального висушування заданого виду зерна.
- Контроль температури зерна по зонах.
Велика кількість температурних датчиків, розташованих в різних частинах і технологічних вузлах зерносушарки дасть повну картину того, що відбувається із зерном в процесі просушування. Розгорнута інформація щодо температури, допоможе запобігти псуванню зерна і більш гнучко управляти зерносушаркою в автоматичному режимі. А чітко задані температурні інтервали, в системі автоматизації, попередять оператора про можливу нештатну ситуацію. Це дозволить оперативно прийняти необхідні рішення і запобігти спалаху.