Силос. 5 умов безвідмовної роботи

Якими б тривалими не були зимові свята, вони рано чи пізно підходять до завершення, а це означає, що у аграріїв дуже скоро почнеться гарячий сезон.

І саме до нього підготуватись, щоб уникнути неприємних несподіванок, або вчасно впоратися з їх наслідками. Силос за конструктивом хоч і не є складною високотехнологічною системою, але попри те, вимагає до себе уваги в процесі роботи.

Правильна експлуатація силосу – не лише запорука його надійності. Це головна умова збереження якості продукту і навіть безпеки працівників!

Тому найперше, що варто зробити – це технічний огляд обладнання.

Візуальний моніторинг стану даху дозволяє перевірити відсутність деформації секторів, засміченість воздуховодів і герметичність у місцях їх кріплення до покрівлі. Для цих потреб на даху силосу виробництва ПП «ЛУБНИМАШ», як і по всій висоті циліндра, передбачені зовнішні драбини з поручнями й площадками обслуговування для  безпеки і зручності персоналу елеватора.

Важливо також переконатись у наявності всіх болтів і відповідність ступеня їх затяжки нормам ДБН. Зробити це можна за допомогою динамометричного ключа. Обидва критерії безпосередньо впливають на здатність металоконструкції витримувати навантаження зернової маси.

Перевірка працездатності вентиляторів системи активного вентилювання полягає у: вимірюванні опору двигуна за допомогою мегомметра; очищуванні колеса вентилятора від бруду за допомогою струменя води або щітки. Наявність засмічень призводить до дисбалансу і як результат, виходу з ладу.

Перед завантаженням силос повинен бути ретельно очищений від залишків продукту. Адже рештки зернових у секціях аероднища плоскодонних силосів є прекрасним середовищем для розвитку шкідників. Конструктив аероканалів компанії «ЛУБНИМАШ», має легкорозбірне з’єднання і дозволяє виконати механічну очистку швидко, з мінімальною витратою часу. 

Радимо також звернути увагу на примикання стінових панелей силоса до фундаменту, адже через надлишок вологи ці місця є найбільш вразливими до корозії. У разі виявлення пошкоджень цинкового покриття, поверхню слід обробити цинковмісним спреєм або фарбою.