Що робити із саньми влітку – ні для кого вже не новина.

Поговоримо про те, що повинен встигнути зробити гарний господар наприкінці сезону, щоб у наступному році обладнання залишалось його вірним і надійним помічником у збереженні врожаю.

Почнемо із зерносушарки, яка заслужено вважається серцем елеватора.

Однією з умов довготривалої й безвідмовної роботи сушарки є, в першу чергу, попереднє очищення продукту від соломистих та сміттєвих домішок. Наявність соломи й стебел не тільки знижує продуктивність процесу сушки, призводить до нерівномірного руху зерна вздовж шахти, а й спричиняє загоряння і вихід з ладу обладнання. За роки роботи, бачили чимало прикладів, якими можна було б ілюструвати посібник “Як не можна експлуатувати зерносушарку”.

І, навіть при роботі з попередньо очищеним продуктом, дуже важливим є регулярний огляд і видалення засмічень. За умови безперервної роботи обладнання, радимо робити це раз на тиждень, а при високій засміченості й кожні 3 дні.

Для цих цілей, крім зовнішньої драбини з поручнями й площадками, в середині зерносушарок виробництва “ЛУБНИМАШ” передбачена також металева вертикальна драбина на всю висоту шахти холодного повітря, а також ревізійні отвори і люки обслуговування. 

Видалення пилу зі стінок коробів проводиться щітками або потоком стисненого повітря з компресора. Водночас, виходячи з практичного досвіду експлуатації, не рекомендуємо змивати забруднення струменями води, бо це може призвести до попадання вологи у підшипникові вузли.

Що стосується власників сушарок, обладнаних твердопаливними теплогенераторами, то на додачу до економічних бонусів, вони безумовно отримають потребу у додатковому технічному обслуговуванні. Адже використання альтернативних видів пального спричиняє значне золоутворення і налипання кремнію на стінках шахти.

Хотіли б також привернути увагу, що контролер шафи керування, яким оснащена зерносушарка, чутливий до низьких температур і по закінченню сушильного сезону, має зберігатися в опалювальному приміщенні.

Насправді перелік рекомендованих робіт по технічному обслуговуванню сушарок передбачає ще безліч необхідних операцій, таких як змащення підшипникових вузлів, очищення робочого колеса і перевірка опору двигуна вентилятора, сервісне обслуговування газової апаратури.

Деякі з них, такі як техогляд пальника, краще виконувати із залученням фахівців сервісних служб.

І це абсолютно точно, не всі питання, які можуть виникнути в процесі роботи.  Саме тому, обираючи сушарку виробництва ПП “ЛУБНИМАШ” Замовник отримує додатково послугу по пусконаладці обладнання з виведенням його на поточний режим роботи, а також постійну інформаційну підтримку.